Aktualności

Super meczycho !!

• autor: iskra1948, 2021-09-11 18:16

"ISKRA" Cieszacin Wielki - KS Szówsko  4 : 3.

Super mecz oglądali kibice w Cieszacinie Wielkim. Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando gospodarzy. Szybkie akcje, piękne bramki i 3 : 0 do przerwy. W drugiej odsłonie obudzili się piłkarze z Szówska i strzelając trzy bramki zafundowali nam bardzo nerwową końcówkę meczu.

W kolejnym meczu nasi młodzi piłkarze pokazują ładny i skuteczny futbol, szkoda tylko, że tak mało kibiców na trybunach. Zapraszamy za tydzień na mecz na naszym stadionie z Węgierką.

Cenny punkt wywalczony w Horyńcu.

• autor: iskra1948, 2021-09-04 16:47

"ZDRÓJ" Horyniec - "ISKRA" Cieszacin Wielki  3 : 3.

Po wysokiej wygranej u siebie Iskierka nie zwalnia tempa i zdobywa cenny punkt na trudnym terenie w Horyńcu.

Strzelcami bramek dla naszej drużyny: Brodowicz Gracjan, Winiarz Oskar i Maziarek Tomasz.

Zapraszamy naszych sympatyków do odwiedzania strony Orlików. Na stronę możemy wejść klikając zakładkę Orlik po lewej stronie. A ze strony Orlików powracamy na stronę główną klikając zakładkę Seniorzy.

Nasi malusińscy.

• autor: iskra1948, 2021-08-28 18:39

W dniu dzisiejszym swoje rozgrywki rozpoczęli też turniejem w Pruchniku nasi najmłodsi piłkarze. W najbliższych dniach wszystkie informacje odnośnie Orlików będą mogli Państwo przeczytać za pośrednictwem naszej strony klubowej.

Zapraszamy do odwiedzania naszych stron a także do kibicowania.

Następny turniej Orlików odbędzie się w sobotę w Zarzeczu. Więcej informacji wkrótce.

Juniorzy to starzał w dziesiątkę !

• autor: iskra1948, 2021-08-26 19:33

"ISKRA" Cieszacin Wielki - "START" Lisie Jamy   10 : 0

Juniorzy starsi ładnie rozpoczęli nowy sezon. W pierwszym meczu rundy jesiennej odnieśli okazałe zwycięstwo na swoim stadionie.

Mamy nadzieję, że mecze naszej młodzieży przyniosą nam wiele radości.

Koniec sezonu 20/21 !

• autor: undertaker18, 2021-07-01 20:00

Sezon 20/21 został zakończony niestety spadkiem naszej drużyny do klasy B . Był to dla naszej ciężki sezon z wielu powodów co niestety skończyło się w najgorszy możliwy sposób. Teraz trzeba wyczyścić głowy , spojrzeć na to wszystko od nowa i podjąć kroki w kierunku tego co dalej z piłką nożną w Cieszacinie Wielkim . Trzeba podsumować wszystkie za i przeciw i podjąć mądrą decyzje czy kontynuować to wszystko jeśli będzie z kim i dla kogo czy zawiesić przysłowiowe "korki na haczyku" bo nie ma już czego ratować . Na to przyjdzie czas , na ten moment jednak kończymy w tym sezonie zmagania ligowe i mimo tego spadku trzeba podziękować wszystkim prezesom , działaczom , zawodnikom i osobom ,którzy w różny sposób wspierali ten klub i walczyli do samego końca o jego przetrwanie w A klasie . Miejmy nadzieje że nie mówimy do widzenia a do zobaczenia !!!

Smutna rzeczywistość

• autor: undertaker18, 2021-06-29 15:22

Trudno napisać coś pozytywnego po tym co wydarzyło się w ostatniej kolejce , niestety przegrywamy bardzo wyraznie z drużyną Gorliczyny w kiepskim stylu , ale trudno o czymś marzyć jadąc na mecz goła jedenastką , na domiar złego w 10 min dostajemy czerwoną kartkę i gramy w 10 , i od drugiej połowy praktycznie w 9 bo jeden z kolegów gra z kontuzją aby nie zostawić nas na lodzie a my walczymy o jak najniższy wymiar kary . Niestety ta przegrana i fakt ,że do końca sezonu została już tylko jedna kolejka nasza drużyna nie ma już żadnych szans na utrzymanie się w lidze i niestety spełnił się czarny scenariusz czyli spadek do klasy B . Sezon zakończymy środowym meczem u siebie z drużyną z Rozborza . Miejmy nadzieję , że Iskra godnie pożegna się z A klasą i zwycięstwem zakończy zmagania w sezonie 2020/21 .

Gorzka lekcja

• autor: undertaker18, 2021-06-23 15:57

Tak jak w tytule newsa gorzką lekcję gry w piłkę przyjęli nasi zawodnicy u vice-lidera z Rożniatowa. Ciężko po takim wyniku napisać coś sensownego , mniej więcej do 15 min mecz był bardzo wyrównany , wtedy padła bramka dla gospodarzy i coś w drużynie Iskry się posypało w ciągu 10 min przyjęli kolejne ciosy i na przerwę schodzimy przegrywając 4:0 . Po przerwie dużo się nie zmieniło Błyskawica udowodniła swoją wyższość wbijając jeszcze 5 goli . Honorowe trafienie w tym meczu zaliczył Norbert Kowalczyk. Po tym spotkaniu i po wynikach innych meczy sytuacja Iskry w tabeli na 2 kolejki przed końcem lekko mówiąc jest dramatyczna . Jeżeli w piątkowym spotkaniu w Gorliczynie nasz zespół dozna porażki definitywnie straci szansę na utrzymanie się w lidze ...

Walka do końca !

• autor: undertaker18, 2021-06-20 20:46

W Majdanie Sieniawskim przyszło nam grać w bardzo gorącej aurze co przy ograniczonym składzie Iskry bardzo komplikowało nam mecz już na starcie . Od początku przeważali gospodarze często stwarzając sobie okazję bramkowe ale wszystkie te strzały były sporo niecelne . Niestety jeden z ataków przyniósł Majdanowi bramkę po uderzeniu z 16 metra piłka odbiła się od naszego obrońcy i wpadła do bramki w 35 min spotkania. Po przerwie obudziła się nasza drużyna wiedząc że musi ugrać jakieś punkty potrzebne do utrzymania , mecz się wyrównał ale to nasza drużyna po przerwie spisywała się lepiej . Jedna ze składnych akcji naszej drużyny zatrzymana na 20 metrze faul do rzutu wolnego podchodzi Hołub i doskonałym uderzeniem doprowadza do remisu w 60 min meczu. Iskra napierała coraz bardziej tworząc kilka dogodnych okazji bramkowych myląc się o włos przy bramce . Gospodarze raz na jakiś czas odgryzali w kontrach , mieli również 100 % okazje ale nie zamienili ich na bramki bo świetnie w naszej bramce Drapała . Pod koniec meczu jeszcze Iskra miała dwie dogodne sytuacje aby zgarnąć komplet punktów najpierw strzał z rzutu wolnego Jeżowskiego jakimś cudem bramkarz sparował na rzut rożny oraz chwile pózniej Hołub w sytuacji jeden na jeden strzela obok bramkarza i niestety obok bramki . W doliczonym czasie jeszcze jeden szturm Iskry w 16-nastce do piłki dopada Pajda i rykoszet ratuje gospodarzy na rzut rożny a piłka zmierzała już do bramki . Drużyna po przerwie pokazała charakter wywożąc cenny punkt z trudnego terenu . Walka o utrzymanie wciąż trwa a już kolejna okazja do walki o ligowe punkty to wtorek i mecz na wyjezdzie z Błyskawicą Rożniatów . Póki piłka w grze !!!